💢Чӑваш чĕлхи эрни пынӑ май пирĕн шкулта "Чăваш чĕлхине тĕпченĕ ӑсчахсем" тĕпчев ĕҫĕсен конкурсĕ иртет. Ку конкурса шкулта вĕренекен ачасем хăйсем Чăваш çĕр-шывĕн гражданинĕ пулнине туйса илме, тӑван ҫĕр-шыв историне, унӑн паллӑ ҫыннисене, чăваш чĕлхине хисеплеччĕр, тĕпчеччĕр тесе йĕркеленĕ. Конкурса 8-мĕш классенче вĕренекенсем хутшăнаҫҫĕ. Мала тухнисем дипломсене тивĕҫĕҫ, ыттисем вара сертификат илĕҫ.

💢В рамках недели чувашского языка среди обучающихся 8 классов проходит конкурс исследовательских работ "Ученые - исследователи чувашского языка". Целью конкурса стало развитие у детей чувства патриотизма, любви к своей Родине и гражданской позиции. Победителей ждут дипломы, участников - сертификаты.

n432 page

Леонтьева Н.Г.